O MNĚ

K fotografování jsem se dostal už jako malý kluk, kdy jsem jako svůj první fotoaparát dostal ultrazoom od Olympusu. S ním jsem nafotil spoustu fotografií (převážně makro, protože v tom opravdu vynikal), nicméně po tom, co jsem dostal do ruky digitální zrcadlovku, se mi svět fotografie obrátil úplně jiným směrem.

Ovšem moje první digitální zrcadlovka přišla až o mnoho let později. Při studiích kovařiny na střední škole jsem po dědečkovi zdědil starou dobrou analogovou Flexaretu. Tento fotoaparát mi učaroval a vyfotil jsem na něho spoustu filmů. Naneštěstí vyvolávat tyto filmy bylo nákladné a se životem studenta neslučitelné, proto jsem fotografii na nějaký čas opustil.

Posléze přišla má první opravdicky vlastní digitální zrcadlovka. A všechno nabralo nehorázně rychlý spád. Dostal jsem se až k fullframe fotoaparátu a s ním jsem jedna ruka a jedno tělo. Doprovází mne téměř všude. Ať už na výlet do přírody, nebo na koncert. Zkrátka na svět koukám téměř výhradně přes hledáček fotoaparátu.

To je mé foto-já ve zkratce. Máte-li ohledně čehokoliv jakýkoliv dotaz, neváhejte se na mne obrátit. Co budu vědět Vám rád ochotně sdělím. Doufám, že se Vám mé portfolio bude zamlouvat. Budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu.

– Miroslav Lízal